Blog modowy
Wednesday January 23rd 2019

Kwiatowe wianki ślubne – najnowsze trendy

Zwyczaj ozdabiania głowy Panny Młodej ozdobnymi kwiatami sięga bardzo odległych czasów, kiedy to wieńce wykonane były wyłącznie z takich roślin zielnych jak np.: ruta, rozmaryn czy mirt. Według tradycji kwiatowe wianki miały przynieść parze młodej pomyślność i chronić związek małżeński przed różnorodnymi przeciwnościami losu. Kwiatowy wianek ślubny jest jedną z najstarszych ozdób Panny Młodej, który w dzisiejszych czasach w dalszym ciągu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Moda na wianki ślubne
W 2017 można było zaobserwować powrót mody na wianki, które wypierają powoli welony, kapelusze, tiary i opaski. Ślubny wianek z prawdziwych kwiatów jest zdecydowanie najpiękniejszym przyozdobieniem Panny Młodej, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad jego zakupem. Nawet jeżeli nie zdecydujemy się na założenie wianka w czasie ceremonii zaślubin, to możemy wykorzystać jego olbrzymi potencjał podczas sesji zdjęciowej po ślubie.

Minimalistyczne wianki ślubne
Najnowsze trendy to przede wszystkim minimalistyczne wianki kwiatowe, które są bardzo delikatne i doskonale prezentują się zarówno u kobiet z długimi włosami, jak i również u kobiet z krótką fryzurą. Warto rozejrzeć się za wiankami, które wykonane są z popularnej gipsówki albo eustomy. Produkty te są bardzo lekkie i niesłychanie wytrzymałe, dzięki czemu nie ma obaw, że nieumyślnie je uszkodzimy. Pamiętać należy o tym, że w dzisiejszych czasach wianek ślubny nie musi być wyłącznie wąski jak tradycyjna opaska. Wianek jak najbardziej może opadać na czoło albo być umieszczony na górze głowy.

Related Tags:

More from category

Niebanalne ozdoby do włosów

Prawdą jest, że ładna fryzura nie potrzebuje żadnych fikuśnych ozdób, jednakże na rynku jest ich tak wiele, że [Read More]

Delikatne kolczyki ślubne z perłą

Dziś coraz więcej kobiet decyduje się na biżuterię ślubną wykonaną ze srebra lub z białego złota. Jest ono [Read More]

Portfel damski ozdobą torebki – jaki wybrać?

Portfele damskie to najczęściej wybierane na chybił trafił dodatki. Fatalnej jakości i niepasujące do wyznawanego [Read More]

Stylowe zegarki męskie

Mężczyźni rzadko kiedy przyozdabiają się biżuteria, ale gdy już to robią, korzystają zazwyczaj z typowo [Read More]

Interesting Sites

    Archives